15 | 04 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

"Letnie przesilenie" w niemieckich kinach

Letnie przesilenie - poster"Letnie przesilenie" wejdzie na ekrany kin w Niemczech 22 października 2015 r. Niemieckim dystrybutorem filmu jest berlińska firma farbfilm verleih, a międzynarodowym agentem sprzedaży filmu - Wide Management. Tytuł powstał w polsko niemieckiej-koprodukcji firm Prasa i Film oraz Sunday Filmproduktion GmbH. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Michał Rogalski, a za zdjęcia odpowiadał Jerzy Zieliński. Obaj zostali za swoją pracę uhonorowani - Rogalski nagrodą za najlepszy scenariusz na 39. Montreal World Film Festival w USA, a Zieliński nagrodą za najlepsze zdjęcia na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Niemiecki tytuł filmu to "Unser letzter Sommer", wszelkie materiały o filmie przeznaczone na rynek dystrybucyjny u polskich sąsiadów zamieszczono na stronie internetowej: www.unserletztersommer.de

Trailer niemiecki: www.youtube.com/watch?v=cSpjIxSKdlU
Trailer międzynarodowy: www.youtube.com/watch?t=53&v=9sG1REw8iD0