Polsko-szwedzka koprodukcja "The Big Leap" została zakwalifikowana do dwóch konkursów 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal jest akredytowany przez FIAPF (Międzynarodową Federację Producentów Filmowych), EFA (European Film Award) oraz The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, a jego laureaci otrzymują bezpośrednie nominacje do nagród Europejskiej Akademii Filmowej, a także do Oscarów (w kategoriach filmów krótkometrażowych). 53. Edycja KFF odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca 2013 r. w Krakowie.
„The Big Leap” najpierw zakwalifikowano do Konkursu polskiego, w ramach niego o nagrody walczą ze sobą produkcje dokumentalne oraz filmy animowane i fabularne (do 30 minut). Ze zgłoszonych do tego konkursu filmów komisja selekcyjna wybrała tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych. „The Big Leap” ma już więc za sobą pierwsze zwycięstwo, bo z puli Konkursu polskiego został zakwalifikowany także do Międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych.
Czarna komedia wyprodukowana przez Prasę i Film będzie więc walczyć o nagrodę Złotego Smoka dla reżysera najlepszego filmu i Srebrnego Smoka dla reżysera najlepszego filmu fabularnego w Międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych oraz o nagrodę Złotego Lajkonika dla reżysera najlepszego filmu i Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego filmu fabularnego w Konkursie polskim.
Ponieważ filmy wybrane do sekcji konkursowych zostają automatycznie umieszczone w cyfrowej wideotece Krakowskiego Festiwalu Filmowego „The Big Leap” zostanie także udostępniony uczestnikom Krakowskich Targów Filmowych odbywających się podczas festiwalu.
Istniejący od 1961 roku Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.