08 | 12 | 2023
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

"Weekendowy Magazyn Filmowy" wraca na antenę TVP1

Weekendowy Magazyn Filmowy - Tomasz Raczek13 kwietnia 2013 r. wraca na telewizyjne ekrany prowadzony przez Tomasza Raczka "Weekendowy Magazyn Filmowy". Program będzie emitowany w Programie 1 TVP co tydzień w piątek po północy i powtarzany w sobotę przed południem.
 
W "WMF" produkowanym przez Prasę i Film zapowiadane są zmiany, jeszcze więcej ciekawych informacji ze świata filmu oraz kolejne ciekawe wywiady z ikonami polskiego kina. Tematem pierwszego odcinka będą filmy oparte na faktach. Gośćmi specjalnymi - Marcin Dorociński oraz Małgorzata Sadowska. Premiera 13 kwietnia w TVP1 o godz. 2.15 w nocy, powtórka 13 kwietnia o godz. 11.05.