24 | 05 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

Światowa premiera "The Big Leap" na MFF w Seattle

The Big LeapKrótkometrażowa polsko-szwedzka koprodukcja "The Big Leap" (Wielki Skok) w reżyserii Kristoffera Rusa zakwalifikowała się do konkursu i będzie miała swoją światową premierę na 39. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seattle (SIFF). Polska premiera filmu została już wcześniej ustalona podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (Czytaj więcej: "The Big Leap" w konkursach 53. KFF).

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle (SIFF) to największy i jeden z najstarszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Co roku podczas 25 dni trwania festiwalu widzowie mogą zobaczyć wybór najlepszych i najnowszych obrazów z całego świata spośród 400 tytułów z ponad 70 krajów. SIFF przyznaje również nominacje do Oscara, m.in. w kategorii Najlepszego Krótkiego Metrażu.

Pokazy "The Big Leap" na SIFF:
24 maja 2013 r., godz. 21.00, SIFF Uptown Theater (przed fabułą About 111 Girls)
25 maja 2013 r., godz. 12.00, SIFF Uptown Theater (przed fabułą About 111 Girls)

Z kolei polska premiera filmu odbędzie się podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie "The Big Leap" walczyć będzie o Złotego Smoka w konkursie międzynarodowym oraz o Złotego Lajkonika w konkursie polskim.

Pokazy "The Big Leap" na Krakowskim Festiwalu Filmowym:
28 maja 2013 r., godz. 21.30, Kino Mikro
31 maja 2013 r., godz. 12.30, Kino Kijów

Zobacz opis filmu na stronie SIFF: http://www.siff.net/festival-2013/the-big-leap