24 | 05 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

"The Big Leap" na Festiwalu w Palm Springs

20 czerwca 2013 r. polsko-szwedzki "The Big Leap" (Wielki Skok) w reżyserii Kristoffera Rusa zostanie pokazany w konkursie jednego z najbardziej prestiżowych amerykańskich festiwali - 19. Palm Springs International ShortFest w sekcji programowej "The Other Side". Ten krótki metraż o kryzysie finansowym połączył utalentowanego reżysera, międzynarodową obsadę, efekty specjalne, animację i dwa kraje finansujące film.

"The Big Leap" to kino autorskie i popis sztuki aktorskiej w wykonaniu międzynarodowych gwiazd: Tilly Scott Pedersen (Sarah), Gustafa Skarsgårda (John) i Arkadiusza Jakubika (Ben). Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w Warszawie w 2012 roku. Postprodukcja zajęła rok. Producentem filmu jest Prasa i Film („Wszystko co kocham”), koproducentami East of West Cinema AB (Szwecja; „Podróż Niny”), TVP S.A., ATM FX i WFDiF. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Szwedzki Instytut Filmowy.

Premiera światowa "The Big Leap" miała miejsce podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle (SIFF) – największego i jednego z najstarszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Polska premiera filmu odbyła się podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie film dostał Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż dla Bartka Pietrasa.

Pokazy "The Big Leap" na 19. Palm Springs International ShortFest: 20 czerwca o godz. 16.00 w Camelot Theatres w ramach sekcji konkursowej "The Other Side".