24 | 05 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

Zapraszamy do oglądania Weekendowego Magazynu Filmowego

Weekendowy Magazyn Filmowy, fot. PIFNa początku września ruszył 6. sezon Weekendowego Magazynu Filmowego. Podobnie jak w poprzednich latach – trzymamy rękę na pulsie polskiej kinematografii! We wrześniowych odcinkach gościliśmy m.in. Małgorzatę Szumowską, Marię Czubaszek, Pawła T. Felisa, Błażeja Hrapkowicza, Janusza Wróblewskiego, Bartosza Żurawieckiego.

Byliśmy na festiwalu filmowym w Gdyni, podczas którego spotkaliśmy się z laureatami najważniejszych nagród. Przed nami kolejne festiwale i kolejne interesujące spotkania. Kolejne frapujące dyskusje. Zapraszamy do oglądania Weekendowego Magazynu Filmowego - emisja w TVP1 co tydzień – w nocy z piątku na sobotę po godz. 2); powtórka w sobotę w samo południe.

Wszystkie odcinki programu oglądać można online: www.wmf.tvp.pl.