25 | 06 | 2022
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

Napisy końcowe filmu "The Big Leap"

Przedstawiamy wszystkich twórców filmu "The Big Leap":

Cast: Tilly Scott Pedersen, Gustaf Skarsgård, Arkadiusz Jakubik
Written and Directed by: Kristoffer Rus
Director of Photography: Krzysztof Rus F.S.F.
Visual Effects Supervisor: Filip Kaczorek
Composer: Kristian ”Polarman” Eliasson
Sound: Tomasz Wieczorek
Editor: Bartosz Pietras
Production & Costume Designers: Agata Uchman, Szymon Gaszczyński
Make-up: Kinga Krulikowska
Casting Director: Tusse Lande
Production Managers: Andrzej Besztak, Grzegorz Olkowski
Co-producers: Robert Mościcki, Włodzimierz Niderhaus
Produced by: Renata Czarnkowska-Listoś, Kaśka Krosny, Ewa Borguńska, Maciej Strzembosz
First Assistant Director: Wiktor Mentlewicz
Assistant Producer: Maria Gołoś
Camera Operator: Jerzy Rudziński
Focus Puller: Piotr Kostarczyk
Camera Assistant: Łukasz Brzozowy
Video Assistant: Łukasz Sylwester
Gaffer: Maciej Chmielewski
Electricians: Paweł Skrobot, Jacek Tąborek, Łukasz Cichecki
Key Grip: Mariusz Penkala
Crane Operator: Marcin Guzak
Crane Crew: Grzegorz Sankowski, Paweł Brzóska
Stills: Robert Pałka, Olivia Maria Rus
Boom Operators: Jerzy Murawski, Krzysztof Klimko
Visual Effects: ATM FX Sp. z o.o.
Computer Images: Filip Kaczorek, Marcin Przymus, Piotr Szuter, Lilith i Marcin Śliwińscy, Karol Trojanowski, Paweł Wesołowski
Set Manager: Łukasz Mizak
Set stand-by hands: Jan Tymicki
Propellers on set: Kazimierz Wróblewski, Paweł Grzelak
Construction Manager: Waldemar Weiss
Construction Crew: Ewa Ciesielka, Andrzej Dziurny, Jerzy Kryst, Dariusz Padzik, Sławek Maciaś, Andrzej Kostyra, Władysław Janik, Adrian Padzik, Henryk Jackowski, Adam Ligas, Szczęsny Domeracki, Krzysztof Bieniek, Zygmunt Kamiński, Adrian Ikoniak, Józef Ziemianek, Sebastian Ikoniak, Mieczysław Chrobak, Jacek Jaróg, Stanisław Ligas, Piotr Maciaś, Krzysztof Gał
Marian Gał, Stanisław Gał
Production Accountant: Małgorzata Dedek
Production Assistants: Daniel Wożbiński, Łucja Zaorska
Costume Assistant: Ewa Milczarczyk
Make-up Assistants: Małgorzata Szot-Malicka, Małgorzata Jurkiewicz
Stunt Coordinator: Zbigniew Modej, Stunts Incorporated Poland
Stuntmen: Mirosław Pisarek, Paweł Grzybczyk, Jarosław Nowikowski, Maciej Kwiatkowski
Drivers: Henryk Bogusz, Andrzej Kupiec, Józef Frymarski
Storyboard Artist: Mateusz Rakowicz
Previsualisation: Mikołaj Valencia, Krzysztof Faliński, Marek Gajowski, Grzegorz Jankowski, Mateusz Tokarz 
Script Consultants: Baker Karim, Maria Gołoś, Mateusz Moczulski, Continuity
Making of: Marta Tarwacka, Matej Bobrik
Postproduction Coordinator: Piotr Kołodziejczyk
Film Laboratory: WFDiF
Colourist: Małgorzata Roguska, Ewa Chudzik
DI Supervisor: Jarosław Migała
DI Conform Editor: Jacek Cieśliński
Lettering: Aleksandra Niepsuj
Film Credits: Artcore
Original Score: Kristian Eliasson
Orchestration: Kristian Eliasson, Andreas Lönnqvist
Violin Anders Hjortvall
Cello Johan Theorin
Choir Lunds Student Singers
Conductor Andreas Lönnqvist
Recorded by Johan Blomé
Recorded at Wholetone Studio Malmö

Additional Music: “Times Are Getting Hard Boys”
Performed by Lonnie Donegan
Composed by Lee Hays
Courtesy Castle Music Ltd.

Sound Editor: Tomasz Wieczorek, Studio UFO
Foley Supervisor: Krzysztof Jastrząb, Pro-Ton Studio
Foley Artists: Mateusz Irisik, Krzysztof Salawa
Dialogue Editors: Dorota Pawelec, Aleksander Musiałowski
Final Mix: Radosław Skłodowski, Tomasz Wieczorek, Studio S1 WFDiF
Studio: ATM Studio sp. z o.o.
Studio Manager: Katarzyna Szlichcińska
Studio Engineers: Dawid Kalmus, Paweł Kot
Camera Equipment: WFDiF
Lighting Equipment: Heliograf
Grip Equipment:  Film Factory, Marek Rolka, Marek Czpak
Public Relations & Festivals: Joanna Solecka, Wajda Studio
International Sales: Jan Naszewski, New Europe Film Sales
Legal Services: Krzysztof Czyżewski

Special Thanks To: Jan Dworak, Kama Janczyk, Maja Zielony and Alvernia Studios: Marek Gabryjelski, Łukasz Poniński, Anna Różalska

Produced by:
Prasa i Film Sp. z o.o.
East of West Cinema AB, Sweden
ATM FX Sp. z o.o.
Telewizja Polska S.A.
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Supported by:
Polish Film Institute
Director - Agnieszka Odorowicz
and
Swedish Film Institute
Commissioner - Andra Lasmanis

© PRASA I FILM, ATM FX, TVP S.A., EAST OF WEST CINEMA, WFDiF 2013