24 | 05 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

"The Big Leap" w jednym z konkursów Gdynia - Festiwal Filmowy

Podczas 38. edycji Gdynia Film Festival (d. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) "The Big Leap" w reż. Kristoffera Rusa walczyć będzie z 11 konkurentami w Przeglądzie Kina Niezależnego. Zwycięzca tej sekcji zostanie wybrany w plebiscycie publiczności. Festiwal odbędzie się w dniach 9-14 września 2013 r.

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu:

1. "Anioł", reż. Błażej Kujawa
2. "Bobry", reż. Hubert Gotkowski
3. "De Facto", reż. Mathias Mezler
4. "Konstrukcja Własna", reż. Tomasz Pędzieszczyk
5. "Leon i Barbara", reż. Marcin Mikulski
6. "Mechanizm obronny", reż. Dominik Matwiejczyk
7. "Potencjalne problemy dozorcy Mariana", reż. Tomasz Pawlak
8. "Strażnicy", reż. Krzysztof Szot
9. "The Big Leap", reż. Kristoffer Rus
10. "Tomasz i Maria", reż. Kamil Biliński
11. "Vocuus", reż. Patryk Jurek
12. "W ciemnym lesie", reż. Maciej Gajewski