24 | 05 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

"The Big Leap" w Rosji i Wielkiej Brytanii

Polsko–szwedzki "The Big Leap" w reżyserii Kristoffera Rusa zostanie pokazany w konkursach dwóch prestiżowych festiwali - 23. IFF Message to Man w Rosji oraz Raindance FF w Wielkiej Brytanii. Premiera światowa THE BIG LEAP miała miejsce podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle (SIFF) – największego i jednego z najstarszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Polska premiera filmu odbyła się podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie film dostał nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż dla Bartka Pietrasa.

Pokazy THE BIG LEAP na IFF Message to Man:
26 września, Velikan I,  godz. 17.00 oraz 27 września, Velikan III, godz.  11.00.

Reżyser, Kristoffer Rus oraz producentka Renata Czarnkowska-Listoś spotkają się z publicznością festiwalu Message to Man.
Message to Man

Festiwal w Sankt Petersburgu oferuje rosyjskiej publiczności filmy mające różną formę i stylistykę, należące do różnych gatunków. Wyrażenie "Message to Man", stanowiąc zarówno nazwę festiwalu, jak i slogan, zwraca uwagę na przekaz wartości oraz problematykę, jaką podejmują pokazywane na festiwalu filmy. Jury co roku ocenia filmy w Konkursie Międzynarodowym, i Konkursie "Dokumenty Rosji". Od 5. edycji festiwalu jeden z osobnych konkursów poświęcony jest filmowym debiutom.

Pokazy THE BIG LEAP na Raindance Film Festival: 28 września, Vue Piccadilly, godz. 12.00  w sekcji 'Pulp Fictions'.

21. Raindance Film Festival (25 września - 6 października) to obok amerykańskiego festiwalu Sundance jedna z najciekawszych prezentacji kina niezależnego na świecie. To tutaj po raz pierwszy Christopher Nolan pokazał swój film "Memento" a muzycy tacy jak Lou Reed, Tom Waits oraz Iggy Pop byli członkami jury wybierającego najciekawsze produkcje. Poza festiwalem filmowym Raindance to także warsztaty, kursy, spotkania i konferencje oraz promocja kina niezależnego w cyklu całorocznych projekcji. Raindance to również organizator British Independent Film Awards - ceremonii przyznawania nagród brytyjskiego kina niezależnego.

Najbliższe festiwale, gdzie zostanie pokazy THE BIG LEAP to:

KAUNAS INTERNATIONAL FILM FESTIVAL, Litwa
WOODSTOCK FILM FESTIVAL, USA
MULTIMEDIA HAPPY END
WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY
TACOMA FILM FESTIVAL, USA
KAOHSIUNG INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL, Tajwan
FILMETS BADALONA (BARCELONA) FILM FESTIVAL, Hiszpania