25 | 02 | 2024
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

Wywiad z Michałem Rogalskim dla Radio Poland

Montreal Film FestivalZ okazji polskiej premiery "Letniego przesilenia" na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni zapraszamy do wysłuchania wywiadu, jakiego udzielił Radio Poland (czyli Angielskiej Sekcji Polskiego Radia) reżyser Michał Rogalski przed światową premierą swojego filmu, która odbyła się 2 września 2015 r. podczas Festiwalu Filmowego w Montrealu. Przypomnijmy, że polsko-niemiecka koprodukcja zdobyła tam prestiżową nagrodę za najlepszy scenariusz.

Rozmowa odbyła się w języku angielskim. Wywiad dla Radio Poland przeprowadził Michał Kubicki. Nagrania można wysłuchać na stronie: www.thenews.pl/1/6/Artykul/218493,Summer-Solstice-movie-in-Montreal