08 | 12 | 2023
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy - wyraź swoją opinię

Weekendowy Magazyn Filmowy"Weekendowy Magazyn Filmowy" czeka na głosy widzów odnoszące się do rankingów prezentowanych w powtórkowych odcinkach programu, które można obejrzeć na stronie www.wmf.tvp.pl lub w pasmach powtórkowych Programu 1 TVP. Propozycje można umieszczać na fanpage'u Magazynu na Facebooku: https://www.facebook.com/Weekendowy?fref=ts

Z nowym sezonem "rankingowym" program ruszy w marcu 2014 r. na antenie TVP 1. "Weekendowy Magazyn Filmowy" to obecnie jedyny cykliczny program informacyjny poświęcony tematyce audiowizualnej w telewizji publicznej. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Tomasz Raczek. Magazyn produkowany jest przez Prasę i Film od września 2008 roku.