08 | 12 | 2023
Letnie przesilenie

Letnie przesilenieŚwiatowa premiera filmu fabularnego "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego odbyła się na 39. World Film Festival w Montrealu (Kanada). Koprodukcja polsko-niemiecka powstała dzięki współpracy firm: Prasa i Film i Sunday Filmproduktion GmbH. Koproducentami są TVP S.A., WFDiF, Odra-Film, Studio Produkcyjne Orka, Mafilm, rbb – Rundfunk Berlin-Brandenburg oraz Synchron- und Tonstudio Leipzig. Za zdjęcia odpowiadał uznany operator filmowy Jerzy Zieliński.

Dowiedz się więcej »

Sługi boże

Sługi boże„Kto upilnuje samych strażników?” to motto „Sług bożych” - mrocznej opowieści kryminalnej w reżyserii Mariusza Gawrysia, w której przenikają się wątki różnego rodzaju służb rządowych, prowadzące do wyjaśnienia zagadkowych śmierci młodych kobiet. Wyprodukowane przez Prasę i Film „Sługi boże” to pierwsza w historii polskiej kinematografii rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dowiedz się więcej »

Weekendowy Magazyn Filmowy

WMFW "Weekendowym Magazynie Filmowym" poznacie kulisy tworzenia filmów, tajniki zawodów filmowych, sylwetki twórców kinematografii. Dzięki magazynowi, którego gospodarzami od 9. - jesiennego - sezonu 2015 r. są publicystka popkulturowa Kaja Klimek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, znajdziecie swoje miejsce w kinie, a kino zajmie właściwe miejsce w waszym życiu. Programy emitowane są na antenie Programu 1 TVP w soboty późnym wieczorem.

Dowiedz się więcej »

"Letnie przesilenie" nagrodzone Złotymi Kociakami na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Fragment plakatu FFG 2015Na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni (Festiwal Filmów Fabularnych) Michał Rogalski odebrał Złote Kociaki - Nagrodę Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni za swój film "Letnie przesilenie". Nagroda została przyznana 18 września 2015 r. na Gali Młodego Kina w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Złote Kociaki przyznawane są dla filmów, które w sposób ambitny i nowoczesny poruszają tematykę trafiającą do młodego widza.

W 2014 roku nagrodę tę otrzymał film "Miasto 44" w reż. Jana Komasy, w 2013 - "Papusza" w reż. Joanny Kos-Krauze i Krzysztof Krauze, a w 2012 - "Baby są jakieś inne" w reż. Marka Koterskiego.